KREATYNY
KREATYNY

KREATYNY

KREATYNY

Brak wyników wyszukiwania

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Kreatyna

Poznaj jeden z najchętniej wybieranych preparatów, a także naturalny komponent mięśni i ścięgien, który z powodzeniem jest wykorzystywany w suplementacji diety amatorskich i profesjonalnych zawodników sportowych. Organiczny związek chemiczny określany mianem kreatyny stanowi bezpieczny komponent dla produktów mających za zadanie wspomóc organizm ćwiczącego w okresie wzmożonej aktywności fizycznej.  Suplementy zawierające w składzie kreatynę są rekomendowane przede wszystkim dla miłośników dyscyplin siłowych, wytrzymałościowych i sylwetkowych, którzy sukcesywnie pracując nad masą mięśniową, wymagają odpowiedniego zaplecza energetycznego oraz ochrony przed narastającym zmęczeniem psychofizycznym.

Jakie jest działanie kreatyny i dlaczego warto ją stosować?

  • może doprowadzić do wzrostu wydolności fizycznej w trakcie wykonywania krótkotrwałych i intensywnych ćwiczeń,
  • oddziałuje na uwalnianie ATP – podstawowego związku odpowiedzialnego za transport energii,
  • może mieć pozytywny wpływ na stymulację procesu syntezy protein, co może okazać się pomocne dla przyrostu masy mięśniowej,
  • sprzyja zwiększeniu retencji wody w komórkach – stwarza sygnał anaboliczny do spotęgowania rozbudowy sylwetki,
  • może okazać się pomocna w ograniczeniu zmęczenia i w naturalnym wzroście energii,

Rodzaje suplementów z kreatyną

Suplementy diety oferują kreatynę w wielu wariantach, co pozwala wybrać ćwiczącym najdogodniejsza formę wsparcia tym składnikiem. Na obecnym rynku dostępne są różne formy kreatyny,  a także mieszanki wykorzystujące ją jako dodatek do innych składników aktywnych. Produkty najczęściej dzieli się na poniższe typy:

  • Monohydrat – to najpopularniejsza, najlepiej przebadana i najchętniej wybierana forma kreatyny. Monowodzian zapewnia optymalną przyswajalność, ekonomiczna i wydajną suplementację, a także realne wsparcie podczas prac nad muskularną sylwetką. Polecany zarówno początkującym i doświadczonym.
  • Jabłczan (TCM, Trikreatyna) – to druga najchętniej wybierana forma kreatyny. Źródła naukowe podają, że jabłczan kreatyny pozwala lepiej nasycić mięśnie kreatyną i zapewnić jej lepsze wykorzystanie. 
  • Stackkreatynowy – to mieszanka kilku form kreatyny (np. monohydrat, tcm, chlorowodorek) wraz z innymi dodatkami, które mogą potęgować jej działanie i wykorzystanie w organizmie. Wśród nich najczęściej wymienia się taurynę, beta-alanine, magnez (zwłaszcza cytrynian), witaminę B6, dekstrozę oraz NO boostery (aakg, cytrulina).

Inne suplementy z kreatyną

Warto pamiętać, że kreatyna wielokrotnie stanowi składnik innych formuł treningowych. Dodatki monohydratu, jabłczanu lub innych form tego związku są zauważalne w mieszankach aminokwasów (np. BCAA, L-glutaminy, tauryny), preparatach przedtreningowych (tzw. preworkout), NO boosterach, HMB czy wieloskładnikowych odżywkach białkowo-węglowodanowych (tzw. gainerach). Wszechstronne zastosowanie kreatyny może być wykorzystane zarówno w trakcie budowania masy mięśniowej, jak i podczas pracy nad smukłą i beztłuszczową sylwetką. 

Jaką formę kreatyny wybrać?

Każda z form ma swoich zwolenników i grono odbiorców. Najlepiej samemu sprawdzić opinie na temat danego produktu i zdecydować się na zakup. Monohydraty z pewnością okażą się dobrym rozwiązaniem dla osób pragnących ekonomicznej suplementacji o dobrej jakości, wyższy standard można zapewnić sobie poprzez bardziej złożone formy i wieloskładnikowe produkty. W ofercie dostępne jest wiele pozycji od światowej klasy producentów, każdy może znaleźć coś dla siebie.

Preparaty z kreatyną dostępne są także w kilku postaciach. Począwszy od proszku do przyrządzenia bezsmakowego lub niesamowicie orzeźwiającego smaku (od owoców przez popularne napoje, a skończywszy na drinkach!). Oprócz nich kreatyna dostępna jest także w formie kapsułek lub tabletek, co pozwala na prostą i wygodną suplementację w każdych warunkach. Należy pamiętać, że najlepszym sposobem na uzyskanie efektów jest przestrzeganie sposobu użycia znajdującego się na etykiecie produktu.

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password