Batony

Batony

Brak wyników wyszukiwania

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Batony proteinowe

Smukła i zgrabna sylwetka wymaga od nas poświęceń, ale dobrze wiemy, że słabość wobec słodyczy może wziąć górę w trakcie próby dotrzymania postanowienia. Nikt jednak nie powiedział, że musimy rezygnować ze słodkich przyjemności! Wystarczy sięgnąć po specjalnie przygotowane batony proteinowe, które mogą posłużyć za zdrowy zamiennik dla wysokokalorycznych słodkości. Jak sama nazwa wskazuje, batony proteinowe charakteryzuje wysoka zawartość pełnowartościowego białka (tu w zależności od producenta możemy otrzymać różne formy – od klasycznych białek mleka, przez kazeinę, a skończywszy na proteinach roślinnych) i ograniczoną ilością kalorii.  Niejednokrotnie w ich składzie można natrafić na dodatki witamin, minerałów, błonnika pokarmowego, a nawet innych popularnych składników preparatów dla osób ćwiczących (np. aminokwasów, kreatyny czy oleju MCT). W przeciwieństwie do popularnych słodyczy ze sklepu, batony białkowe niejednokrotnie nie zawierają zbędnego dodatku cukru przy jednoczesnym zachowaniu przyjemnego smaku! 

Jakie są zalety batonów białkowych i dlaczego powinieneś ich spróbować?

  • szybkie i wygodne źródło białka,
  • wzbogacają smak niektórych posiłków,
  • ograniczają głód i narastającą chęć zjedzenia czegoś słodkiego,
  • stanowią alternatywę dla wysokokalorycznych i tuczących deserów,
  • wspomagają utrzymanie prawidłowej masy ciała i zachowanie masy mięśniowej,
  • uzupełniają codzienną dietę o optymalne dawki białka i innych składników odżywczych,

Czy batony proteinowe ułatwiają odchudzanie?

Batony proteinowe oprócz dużej dawki białka często posiadają w swoim składzie błonnik pokarmowy. Posiada on korzystny wpływ na funkcjonowanie i stan układu pokarmowego, zwłaszcza na prace jelit które w okresie spożywania dużej liczby kalorii (np. w okresie budowania masy mięśniowej) mogą wymagać dodatkowego wsparcia. Co więcej, błonnik pozwala ograniczyć apetyt oraz chęć sięgnięcia po słodycze, będące w pierwszym okresie odchudzania bezwzględnie ograniczone.

Warto też dodać, że batony białkowe nie ustępują swoim smakiem i formą popularnym produktom ze sklepów. Producenci starają się zaspokoić gusta ćwiczących i oferują szeroką gamę wielu niesamowitych wariantów, które zadowolą każdego miłośnika słodkości. Batony są dostępne w wielu formach, o różnych stopniach kruchości, z wieloma rodzajami nadzienia i przeróżnymi dodatkami. Sam skomponuj swój zestaw fit słodyczy i spraw, aby codzienna dieta nabrała zupełnie nowego smaku!

Jak stosować batony proteinowe?

Najlepszym sposobem będzie spożycie od 1 do 3 batonów w ciągu dnia, jako formę dodatku do posiłku lub przekąskę. Produkt dzięki poręcznej formie może być spożywany praktycznie wszędzie. Z łatwością możesz zabrać swój ulubiony baton na trening, uczelnię, do pracy czy w długą podróż. Od teraz zawsze znajdziesz sposób, aby uzupełnić codzienną dietę bez konieczności sięgania po wysokokaloryczne słodycze.  Polecamy stosowanie każdego produktu zgodnie z zaleceniami na etykiecie, dzięki temu będziesz mieć pewność co do właściwego sposobu użycia. 

Czy batony proteinowe są tuczące?

Batony proteinowe w przeciwieństwie do zwykłych słodyczy zawierają pełnowartościowe składniki odżywcze. Białko, węglowodany, niejednokrotnie też inne dodatki wpływają też na jego wartość energetyczną. Nie bez powodu są zaliczane do grona produktów dla osób aktywnych fizycznie i ćwiczących. Stosowanie batonów jako formę uzupełnienia codziennej diety będzie mieć korzystny wpływ na optymalizację masy ciała, a także zachowanie szczupłej sylwetki. Nie należy jednak traktować ich jako zamiennika posiłków czy zbilansowanej diety. Jedynie zróżnicowane odżywianie się umożliwia zachowanie optymalnego stanu zdrowia.

Czy batony białkowe są tylko dla sportowców?

Choć mogłoby się wydawać, że wysokoproteinowe słodycze sa polecane jedynei osobom aktywnym fizycznie, to w rzeczywistości każdy może sięgnąć po białkowego batona. To niesamowicie smaczna, bogata w białko i wygodna alternatywa dla wysokokalorycznych słodyczy. Z powodzeniem można je także wykorzystać jako dodatek do posiłków w codziennej diecie np. jako dodatek do deserów, koktajlów, owsianek czy fit wypieków. 

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password