SPALACZE TŁUSZCZU

SPALACZE TŁUSZCZU

Brak wyników wyszukiwania

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Spalacze tłuszczu

Smukła i zgrabna sylwetka bez zbędnej tkanki tłuszczowej stanowi efekt zbilansowanej diety oraz regularnej aktywności fizycznej. Niestety, deficyt kaloryczny i wysiłek nie zawsze mogą okazać się wystarczającymi sposobami na pozbycie się niechcianej tuszy. W tym celu można wspomóc codzienną dietę suplementami, które określa się mianem fat burnerów. Preparaty zaliczane do grona spalaczy tłuszczu stanowią precyzyjnie określone mieszanki wielu składników aktywnych, które mają za zadanie wspomóc organizm podczas walki z nadprogramowymi kilogramami oraz dużym poziomem tkanki tłuszczowej. 

Skład spalaczy tkanki tłuszczowej

 Producenci suplementów diety wykorzystują m.in. komponenty o działaniu pobudzającym i proenergetycznym (np. L-karnityna, guarana, kofeina), termogenicznym (np. kapsaicyna, piperyna), nasilającymi diurezę (np. pokrzywa, mniszek lekarski) czy blokery apetytu (np. chrom). Niejednokrotnie produkty z tej kategorii są wzbogacane dodatkami naturalnych ekstraktów roślinnych, witamin czy minerałów. Większość fat burnerów dostępnych jest w formie tabletek lub kapsułek, ale coraz częściej można napotkać preparaty pod postacią proszku czy skoncentrowanego płynu do rozpuszczania w wodzie. 

Jakie są zalety spalaczy tkanki tłuszczowej?

Spalacze tkanki tłuszczowej charakteryzują się przede wszystkim kompleksowym działaniem, co jest możliwe dzięki wieloskładnikowej formule. Duża liczba komponentów w wielowymiarowy sposób oddziałuje na organizm, co pozwala zapewnić optymalne warunki podczas prac nad kształtowaniem smukłej oraz umięśnionej sylwetki.

Jakiego działania należy oczekiwać po ich użyciu?

  • wspomagają utrzymanie prawidłowej masy ciała i proces odchudzania,
  • mogą przyczynić się do zachowania odpowiedniego metabolizmu energetycznego,
  • ułatwiają wykorzystanie nagromadzonego tłuszczu jako alternatywnego źródła energii,
  • sprzyjają procesowi lipolizy – transportu cząsteczek tłuszczowych do miejsca ich spalania,
  • mogą prowadzić do zmniejszenia uczucia głodu i trudnej do opanowania chęci na coś słodkiego,
  • zwiększają tempo przemiany materii i pozytywnie oddziałują na metabolizm makroskładników,
  • mogą wspomagać utratę nagromadzonej wody podskórne oraz zintensyfikować termogenezę (prowadząc do wzrostu potliwości),
  • umożliwiają ograniczenie odczuwanego zmęczenia psychofizycznego oraz dodatkowe wsparcie wobec zwiększającej się intensywności treningowej.

Suplementacja spalaczami tłuszczu jest rekomendowana przede wszystkim dla osób o nadmiernej masie ciała i pragnących wypracować zgrabną sylwetkę. Należy jednak pamiętać, że składniki w niektórych produktach mogą mieć intensywne działanie np. na pracę systemu nerwowego  czy układ krążenia. Dlatego warto przed zakupami skonsultować własny stan i skład preparatu z farmaceutą lub lekarzem prowadzącym. 

Czy spalacze tłuszczu są bezpieczne?

Przestrzeganie zaleceń producenta na opakowaniu pozwala na uzyskanie optymalnego działania produktu. Dlatego właściwa suplementacja spalaczem tkanki tłuszczowej stanowi bezpieczne i wartościowe wsparcie dla organizmu w trakcie modelowania sylwetki. Producenci wykorzystują w głównej mierze powszechnie dostępne składniki, które można z łatwością zakupić w formie pojedynczych preparatów, np. kofeina, l-karnityna, ekstrakt z zielonej herbaty czy guarana. Wszystkie komponenty zostały dobrane w dozwolonych i bezpiecznych dla zdrowia dawkach, które nie przekraczają zalecanej dziennej ilości do spożycia. 

Kiedy stosować spalacze tkanki tłuszczowej?

Stosowanie preparatów na odchudzanie i fat burnerów jest polecane przede wszystkim dla osób z nadprogramową masa ciała oraz dużym poziomem tkanki tłuszczowej. Ich wprowadzenie może okazać się wartościowe dla wzrostu zaangażowania organizmu w intensywniejsza pracę nad optymalizacją wagi, a także zwiększyć jego efektywność w trakcie realizowania założeń planu treningowego.  Większość spalaczy tkanki tłuszczowej jest polecana do stosowania w porze około treningowej. Z uwagi na wykorzystane składniki unika się ich stosowania w godzinach wieczornych. Najlepiej jednak przestrzegać zasad zamieszczonych na etykiecie przez producenta.

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password