Witaminy

Witaminy

Brak wyników wyszukiwania

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Witaminy i minerały

Podstawą zbilansowanej i zróżnicowanej jest oczywiście odpowiedni rozkład makroskładników (białka, tłuszcze, węglowodany), które determinują ogólną liczbę kalorii w codziennej diecie. Należy jednak pamiętać o mikroelementach i pozostałych składnikach aktywnych będących nierozerwalną częścią zdrowego odżywiania się. Rola witamin i minerałów dla właściwego funkcjonowania organizmu oraz zachowania prawidłowej przemiany materii jest niepodważalnie wielka. Dlatego producenci suplementów diety oferują rozmaite preparaty, które pozwalają na szybkie i wygodne dostarczenie niezbędnych komponentów aktywnych. Obecny rynek umożliwia zakup monopreparatów, jak i wieloskładnikowych kompleksów umożliwiających wielowymiarowe wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania ustroju. Niektóre preparaty zostają wzbogacone dodatkowymi składnikami (np. aminokwasami, antyoksydantami, ekstraktami roślinnymi, a nawet kofeiną), co umożliwia im spotęgowanie działania i zapewnienie jeszcze większej liczby efektów.

Dlaczego warto stosować witaminy i minerały oraz jakie są ich zalety?

 • wspomagają prawidłowe wykorzystanie i metabolizm makroskładników odżywczych,
 • ułatwiają utrzymanie odpowiedniej produkcji kolagenu oraz zachowanie odpowiedniego stanu niektórych struktur (np. skóry, włosów, paznokci, chrząstek czy kości),
 • determinują właściwą pracę systemu nerwowego oraz umożliwiają redukcję uczucia zmęczenia,
 • wykazują pozytywny wpływ na zachowanie prawidłowego funkcjonowania systemu odpornościowego,
 • mogą zapewnić dodatkową ochronę komórek przed niekorzystnym działaniem stresu oksydacyjnego,
 • oddziałują na metabolizm homocysteiny oraz proces syntezy cysteiny,
 • sprzyjają regulacji aktywności hormonalnej i utrzymaniu odpowiedniego poziomu testosteronu we krwi,
 • mogą wspomóc w dostarczeniu do codziennej diety niezbędnych makro- i mikrolementów, a także ułatwić utrzymanie zróżnicowanego odżywiania się

Leka a suplement – jaka różnica?

Produkty ofertowane w naszym sklepie zaliczane są do kategorii suplementów diety, a wiec nie stanowią wyrobu medycznego czy też leku OTC bądź RX. Oznacza to, że ich stosowanie jest rekomendowane przede wszystkim dla osób zdrowych jako forma alternatywnego dostarczenia składników aktywnych w skoncentrowanej formie. Preparaty nie są produktami leczniczymi i nie mają zastosowania w terapii chorób czy leczenia skutków niedoborów. To wygodna i poręczna forma do dostarczenia organizmowi niezbędnych makro- i mikroskładników oraz niezbędnych witamin.  

Witaminy i minerały – jaką formę wybrać?

Znaczna część suplementów diety bazująca na witaminach i minerałach dostępna jest w formie tabletek lub kapsułek, a wykorzystane formy komponentów odznaczają się wysokim stopniem biodostępności. Dzięki temu składniki mogą ulec efektywnego wchłanianiu oraz zapewnieniu pożądanego działania w ustroju. Producenci coraz chętniej decydują się na kompleksy witamin i minerałów w mniej oczywistych formach – płynnych shotach, proszku, a nawet i gumach do żucia. 

Kto powinien sięgnąć po suplementy z witaminami i minerałami?

Kompleksy zawierające  w swoim składzie witaminy i minerały są polecane praktycznie każdemu. Każdy człowiek w mniejszym bądź większym stopniu jest na ryzyko ewentualnych niedoborów w codziennej diecie, dlatego warto zawczasu pomyśleć o profilaktyce i zapobiec im nim będzie za późno! Dzięki kapsułkom i tabletkom z witaminami i minerałami możesz szybko oraz bez większego problemy pokryć dzienne zapotrzebowanie, zwłaszcza jeżeli Twój organizm wymaga ich znacznie więcej!

Suplement na bazie witamin i minerałów znajdują szczególne zastosowanie w przypadkach:

 • amatorskich i doświadczonych sportowców,
 • osób starszych i społeczności seniorskiej,
 • osób narażonych na stres i wysiłek psychofizyczny,
 • osób pracujących w trybie zmianowym i z ograniczonym snem,
 • zwiększonych szans na kontuzje i uszkodzenia narządu ruchu,
 • niezbilansowanej oraz monotematycznej, zazwyczaj wysokokalorycznej i niezdrowej diety.

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password