Hydrolizaty białek serwatkowych (WPH)

Hydrolizaty białek serwatkowych (WPH)

Brak wyników wyszukiwania

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Hydrolizaty – WPH

Większość firm odpowiedzialnych za produkcję i sprzedaż preparatów dla osób aktywnych fizycznie posiada w ofercie odżywki białkowe. Oprócz popularnych koncentratów i izolatów serwatki, protein wołowych i produktów bazujących na białkach roślinnych, istnieje grupa suplementów stworzonych z myślą o najbardziej wymagających miłośnikach zdrowej diety. Osoby dbające o każdą spożytą kalorię i poszukujące najwyższej klasy odżywek proteinowych powinny sięgnąć po produkty wpisujące się do grona hydrolizatów.

Mianem hydrolizatów białka serwatki (WPH – Whey Protein Hydrolysate) określa się grupę protein mleka, które zostały pozyskane na drodze nowatorskiego procesu hydrolizy. Takie działanie sprzyja niszczeniu długich łańcuchów peptydowych, co powoduje powstawaniem krótszych form. Di- tri- czy tetrapeptydy wykazują niezwykle krótki czas wchłaniania, co sprawia, że odżywki na bazie hydrolizatów charakteryzuje wyjątkowo skuteczna przyswajalność. Zdaniem specjalistów trawienie i wchłanianie odżywek typu WPH trwa od 15 do maksymalnie 60 minut od momentu spożycia.

Duża kinetyka wchłaniania to tylko jedna z kilku charakterystycznych cech białkowych hydrolizatów. Innym znakiem rozpoznawczym jest zawartość czystych protein w suchej masie produktu – szacuje się, że odżywki WPH zawierają od ponad 90 do 100% czystego białka serwatki. Wysoka koncentracja protein rzutuje na znikomej ilości dodatków. Hydrolizaty odznaczają się znikomą ilością lub całkowitym brakiem węglowodanów i tłuszczów. Producenci suplementów diety dbają jednak, aby produkty mimo wszystko odznaczały się delikatnym i słodkim smakiem.

Ilość białka dostarczanego w formie odżywki WPH należy dostosować do indywidualnych potrzeb. Codzienna dieta i poziom aktywności fizycznej stanowią główne wyznaczniki dla określenia minimalnego zapotrzebowania na proteiny. W przypadku osób o znikomej aktywności fizycznej jest to porcja 0,8 g/kg masy ciała. Osoby ćwiczące regularnie bądź zajmujące się ciężką pracą fizyczną powinny dostarczać od 1,5 do nawet 2,2 g/kg masy ciała.

Jakie jest działanie hydrolizatów WPH i dlaczego warto stosować odżywki białkowe?

Kliknij ten przycisk, by zmienić ten tekst. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Ułatwiają zachowanie aktualnej masy mięśniowej

  • Wspomagają utrzymanie zdrowej kondycji kości
  • być korzystne dla potreningowej regeneracji
  • Umożliwiają uzupełnienie posiłków o dodatkowe proteiny
  • Pomagają w kontroli prawidłowej masy ciała i sprzyjają odchudzaniu
  • Ułatwiają realizację założeń planu żywieniowego i dostarczają optymalnej ilości pełnowartościowego białka
  • Wspierają zwiększenie masy mięśniowej, zwłaszcza w okresie systematycznych treningów
  • Oddziałują na prawidłowy bilans azotowy ustroju i chronią masę przed niekorzystnymi reakcjami rozpadu

Dla kogo odżywki białkowe WPH (hydrolizaty)?

Odżywki białkowe w postaci hydrolizatów są w pierwszej kolejności rekomendowane osobom dbającym o linię i w trakcie odchudzania. Niewielka ilość dodatków w postaci cukrów i tłuszczu determinuje niską kaloryczność przygotowanego koktajlu, który z powodzeniem może być wykorzystany w okresie redukcji tkanki tłuszczowej i w trakcie walki ze zbędnymi kilogramami. 

Jednak nie tylko osoby podczas odchudzania mogą wypróbować odżywki białkowe będące hydrolizatami. Preparaty typu WPH są idealnym rozwiązaniem dla osób przygotowujących się do rozmaitych zawodów sportowych. Wielbiciele dyscyplin sylwetkowych mogą wykorzystać ten rodzaj odżywek białkowych podczas ostatnich szlifów własnej kondycji i to bez obaw o niekontrolowany wzrost poziomu tkanki tłuszczowej. Również i w innych sportach, gdzie ważne jest utrzymanie konkretnego pułapu wagowego.

Zastosowanie procesu hydrolizy białka pozwoliło na pozbawienie serwatki naturalnie występującego cukru mlecznego. Brak laktozy w odżywkach WPH to z całą pewnością świetna wiadomość dla osób borykających się z problemem jej nietolerancji. Warto jednak dla pewności przeanalizować skład zakupionego suplementu – choć hydrolizaty nie powinny zawierać laktozy, to w niektórych sytuacjach producenci decydują się na jej zachowanie z uwagi na walory smakowe preparatu. 

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password