Tribulus

Tribulus

Brak wyników wyszukiwania

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Tribulus

Buzdzyganek naziemny czy też Tribulus terrestris to nazwa egzotycznej roślina, która w naturalnych warunkach występuje na terenach Chin, Indii, Meksyku i Stanów Zjednoczonych.  Można ją również napotkać w niektórych obszarach Europy Wschodniej. Roślina osiąga niewielki rozmiar (długość łodygi przeważnie nie przekracza 30 cm), a jej charakterystyczną cechą jest obecność drobnych żółtych kwiatków. 

Tirbulus terrestris zawdzięcza swoją popularność obecnością wielu wartościowych składników aktywnych, które okazują się mieć niezwykle cennych wpływ dla zdrowia człowieka. Właśnie dlatego wyciągi z liści, korzeni lub owoców buzdyganka naziemnego znalazły zastosowanie w tradycyjnej medycynie ludowej. Chińska i indyjska medycyna traktuje ten roślinny składnik jako jeden z naturalnych sposobów dla utrzymania organizmu w optymalnej kondycji psychofizycznej. Niejednokrotnie wspomina się o nim jako naturalnym środku tonizującym, który zapewnia prawdziwą pomoc dla zachowania właściwej witalności. 

Ekstrakty z buzdyganka ziemnego znalazły szczególne zastosowanie u osób aktywnych fizycznie, narażonych na duży poziom stresu oraz u mężczyzn po 30 roku życia. Obie grupy mogą wykorzystywać składniki zawarte w tribulusie jako naturalną formę wsparcia dla aktywności hormonalnej. Zwłaszcza że każdy z wymienionych przypadków łączy jedna istotna kwestia – potencjalnie większa szansa na borykanie się z problemem niedoboru testosteronu. To natomiast stanowi przyczynę szeregu istotnych niedogodności jak np. utrudnionego wypracowania masy mięśniowej, problemów z zasypianiem i powysiłkową regeneracją, większą szansą na odczuwanie dużego zmęczenia czy też przesadnego rozdrażnienia.

Jakie jest działanie suplementów z Tribulus terrestris i dlaczego warto je stosować?

  • Dostarczają organizmowi optymalną ilość cennych saponin steroidowych
  • Mogą oddziaływać na regulacje aktywności hormonalnej
  • Mogą być wartościowym wsparciem w niwelowaniu zbyt wysokiego poziomu DHT
  • Mogą sprzyjać regulacji poziomu testosteronu w okresie wzmożonej aktywności psychofizycznej
  • Mogą przyczynić się do lepszego radzenia sobie ze zmęczeniem i wpływać na ogólny poziom żywotności
  • Mogą oddziaływać na jakość nasienia i kondycję seksualną
  • Przypuszczalnie są cennym sposobem na złagodzenie niektórych symptomów „wieku średniego” np. problemów skórnych, przedwczesnego łysienia, czy kłopotów z prostatą

Co znajduje się w suplementach diety z Tribulus terrestris?

Wysoce standaryzowany ekstrakt z buzdyganka ziemnego stanowi cenne źródło saponin steroidowych. To naturalne związki aktywne, które w połączeniu z cholesterolem mogą okazać się wartościowym wsparciem w niwelowaniu zbyt wysokiego poziomu DHT – często opisywanego mianem „gorszej postaci testosteronu”. Co więcej, wspomniane saponiny steroidowe w optymalnych warunkach (tj. zachowaniu zdrowej i zróżnicowanej diety, regularnej aktywności fizycznej i odpowiedniej regeneracji)  mogą zostać wykorzystane przez organizm do wsparcia procesów  endogennej produkcji testosteronu. 

Z czym warto łączyć Tribulus terrestris?

ujące wyciąg z buzdyganka naziemnego są zaliczane do grona booster treningowych czy też t-boosterów. Boosterami testosteronu określa się suplementy mające za zadanie w bezpieczny sposób ułatwić utrzymanie prawidłowego poziomu testosteronu we krwi, a także umożliwić redukcję niektórych następstw jego niedoboru (np. przesadnego uczucia zmęczenia, kiepską sprawnością seksualną czy trudności ze snem). Dlatego Tribulus terrestris jest polecany do suplementacji skojarzonej z innymi składnikami uważanymi za t-boostery jak np. AAKG, kompleks ZMA (cynk, magnez, witamina B6), kwas D-asparaginowy (DAA), bocznia piłkowana (Saw Palmetto), kozieradka pospolita (Fenugreek), korzeń maca czy pokrzywa zwyczajna.

Tribul terrestris w formie suplementów diety – co warto wybrać?

Preparaty zawierające ekstrakt z buzdyganka naziemnego są zazwyczaj dostępne w postaci tabletek lub kapsułek. Tribulus terrestris może występować jako monopreparat lub komponent wieloskładnikowej mieszanki. Istotny jest poziom standaryzacji wykorzystanego wyciągu – aktualne suplementy zawierać 40, 60, 80 lub nawet 90% zawartości cennych saponin steroidowych, co przekłada się na efektywność działania produktu. 

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password